Święto Niepodległości 2014

W Publicznym Gimnazjum w Kościerzycach, jak co roku, młodzież uczciła rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Nauczycielka historii, Pani Aneta Kieba, pokierowała przygotowaniami do tej ważnej uroczystości. Akademia miała charakter montażu słowno-muzycznego. Nie zabrakło więc wierszy o tematyce patriotycznej, piosenek w wykonaniu ucznia kl. IIa Dominika Budzińskiego. W tle widoczna była dekoracja, nawiązująca do symboli narodowych, a uczniowie klas III wykonali przepiękne kotyliony, które uzupełniły uczniowskie odświętne ubiory. W żołnierski nastrój wprowadził obecnych również uczeń w stroju wojskowym.

Głos zabrał także Dyrektor Szkoły Roman Czechowski, który przypomniał uczniom, że oni również mogą spełniać swój patriotyczny obowiązek, np. poprzez uczestniczenie w akademii, systematyczną naukę czy poprawne posługiwanie się ojczystym  językiem. Uroczystości dopełniła obecność pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

M.Jarosz