Ważne przed roczną klasyfikacją

Przypominam, że śródroczną ocenę niedostateczną każdy uczeń musi na warunkach uzgodnionych z nauczycielem poprawić do egzaminów gimnazjalnych. Jeżeli tego nie uczyni wówczas otrzyma ocenę niedostateczną na koniec roku szkolnego.

Ważne jest także, aby uczeń nie otrzymał oceny nagannej zachowania na koniec roku szkolnego, gdyż zgodnie z zapisami wewnątrzszkolnych zasad oceniania, uczeń taki nie może przystąpić do egzaminu sprawdzającego, który jest formą poprawienia oceny przewidywanej.

Ponadto przypominam zapisy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. z późn. zm. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów: &15 ust. 8 brzmi – „Rada Pedagogiczna może podjąć uchwałę o niepromowaniu do klasy programowo wyższej lub nieukończeniu szkoły przez ucznia, któremu w danej szkole co najmniej dwa razy z rzędu ustalono naganną ocenę klasyfikacyjną zachowania”.

Pamiętajcie także kochani o tym, iż punkty przyznane zgodnie z regulaminem oceniania zachowania, na klasyfikacyjnym zebraniu Rady Pedagogicznej zamykającym pierwsze półrocze są przenoszone na kolejne dni nauki. Tak więc drugie półrocze każdy uczeń rozpoczął z taką ilością punktów jaką otrzymał od wychowawcy klasowego w dniu 21 stycznia 2013 r. Punkty na poszczególne oceny zachowania znajdują się w Punktowym Regulaminie Oceniania Zachowania.