Zaproszenie na konferencję

Serdecznie zapraszam na konferencję szkoleniową dla nauczycieli (szczególnie katechetów) o wyzwaniach stawianych dzisiaj przez młodzież obecną w świecie 2.0 wraz ze świadectwem pracy w sieci na rzecz promowania uniwersalnych wartości i wychowania, połączoną z projekcją filmu pt. „WSZYSTKO O CZŁOWIEKU”.

Konferencja odbędzie się w dniu 12 marca 2013 roku /wtorek/ w godz. 1300 - 1630 w PG im. Tadeusza Kościuszki w Kościerzycach /sala nr 41 na parterze/.

Ze względów organizacyjnych proszę o telefoniczne lub elektroniczne zgłoszenie udziału do 9 III 2013

Tytuł konferencji: „Autorytet nauczyciela – katechety w dobie social network”

Gospodarz konferencji: Roman Czechowski - Dyrektor Gimnazjum

Prowadzący: ks. Piotr W. Wiśniowski, nauczyciel i cybermisjonarz

Biogram prowadzącego:

Ks. Piotr W. Wiśniowski – jest kapłanem archidiecezji wrocławskiej i cenionym katechetą pracującym w szkolnictwie ponad 15 lat we wszystkich typach szkół. W swojej pracy duszpasterskiej słynie ze stosowania niekonwencjonalnych metod. Od czerwca 2012 roku proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Stobrawie. Związany z Ruchem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Jest wrocławskim koordynatorem Stowarzyszenia Charyzmatycy.pl oraz duszpasterzem wrocławskiej sekcji Mężczyzn Świętego Józefa (www.mezczyzniwewroclawiu.pl). Czynnie wspiera dzieło Fundacji PRO – Prawo do Życia. Jest także bardzo aktywny w cyberprzestrzeni: administruje wiele profilów na Facebooku, posiada własny kanał YouTube, prowadzi blog, prawie codziennie rozmawia na Skype z petentami z całego świata. Był gościem programów telewizyjnych i radiowych, a także budził zainteresowanie mediów mainstreamowych. Powszechnie znany jako „cybermisjonarz”.

Szczegółowy plan konferencji:

1300 – 1345  Formy obecności młodzieży w cyberprzestrzeni. Czy obecność nauczyciela na forach społecznościowych to obciach? Zagrożenia.

1345 – 1400  Kawa i ciastko Smile

1400 – 1430  Jak można wykorzystać internet do promowania wartości? Wychowanie. Świadectwo.

1430 – 1500  Dyskusja. Pytania.

1500 – 1630  Projekcja filmu: „WSZYSTKO O CZŁOWIEKU”

Film, który powinien zobaczyć każdy człowiek - tak powiedział lider grupy U2, Bono, po obejrzeniu "The human experience", czyli WSZYSTKO O CZŁOWIEKU.

„Wszystko o człowieku" – to prawdziwa historia dwóch braci, którzy wyruszyli w świat, aby spotkać ludzi wielu kultur - ludzi różnych poglądów" - powiedział Radiu Centrum Maciej Syka, uczestnik wyprawy, jeden z twórców filmu: „Bohaterowie naszego obrazu, bracia (Jeff i Michael) rozpoczynają poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące każdego z nas: "Po co żyję?, Kim jest człowiek?" Postanawiają wyruszyć w podróż. Odwiedzają Amerykę Południową, Afrykę, Nowy Jork. Spotkani podczas podróży ludzie przekazali im tę samą prawdę: że ludzkie życie to ogromny dar, a najważniejsze jest to, kogo mamy dookoła siebie. Tym samym zacierają się granice między poszczególnym krajami, między religiami, między polityką. Ważne jest to, by mieć ludzi, którzy coś w nasze życie wnoszą i o tym jest nasz film. Naszą przygodę rozpoczęliśmy, odwiedzając bezdomnych w Nowym Jorku. Było to po zamachu na WTC. Wszyscy mówili wtedy tylko o wieżowcach, o ofiarach, które zginęły w tych zamachach, a my w tym czasie poszliśmy z kamerą do bezdomnych Nowego Jorku. Podczas wielu godzin rozmów i wspólnie spędzonych dni na nowojorskich ulicach, doznaliśmy niezwykłego ciepła i życzliwości od ludzi, dla których właśnie ulica jest jedynym domem. Następnie udaliśmy się do Ameryki Południowej, do Peru. Tam spotkaliśmy dzieci, sieroty. Ujęły nas swoją niesamowitą radością. Potem udaliśmy się do Ghany i spotkaliśmy tam chorych na AIDS i trędowatych. Ci ludzie cieszyli się z każdej drobnostki, mieli w sobie ogromną wewnętrzną siłę. I to wszystko, tę tajemnicę życia udało nam się sfilmować".

Z tym przesłaniem uśmiechu oraz radości twórcy odwiedzili do tej pory 20 krajów na całym świecie. Film zobaczyło już milion ludzi w ponad 700 miastach. Ta poruszająca historia otrzymała blisko 30 nagród na międzynarodowych festiwalach, a film wsparli tacy artyści jak muzyk Bono z U2 czy Oprah Winfrey.

Jeśli chodzi o Polskę, to twórcy byli z filmem już w ponad 40 ośrodkach, zarówno w dużych miastach jak i tych mniejszych. Obraz zyskał uznanie Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego oraz braci Pazurów. W Polsce film zobaczyło prawie 40 tys. osób, teraz czas na Kościerzyckie Gimnazjum Smile.

Ks. Piotr jest właścicielem oryginalnej kopii filmu przekazanej mu przez twórców do celów bezpłatnej projekcji.