• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

V FKNiS w relacjach uczniów

Relacje uczniów naszej szkoły z niżej wymienionych przedsięwzięć realizowanych przez szkołę w miesiącu czerwcu 2014r.: 

  • relacja z Międzyszkolnych Igrzysk Olimpijskich - 
  • relacja z V Festiwalu Kultury, Nauki i Sportu -
  • Dni Kultury, Nauki i Sportu -

Jak spędzać wolny czas?

Spędzanie wolnego czasu jest to bardzo ważna czynność w ciągu dnia, ponieważ zależy od tego jakie jest nasze hobby i jakie mamy zainteresowania oraz znajomości. Jeżeli ktoś spędza całe dnie przed komputerem czy telewizorem to można powiedzieć, że traci cały dzień, biernym spędzaniem wolnego czasu.

Wolny czas należy wykorzystać tak, aby jak najlepiej wypocząć. Praca oraz nauka powoduje u człowieka stałe napięcie. Wypoczynek uzupełnia straty fizyczne i psychiczne, które są spowodowane wykonywaniem różnych obowiązków. Zalecane jest spędzanie wolnych chwil na świeżym powietrzu, niezależnie od pory roku.

W okresie letnim mamy ku temu wiele możliwości np. jazda na rowerze, bieganie, spacerowanie, ćwiczenia , wygrzewanie się na słoneczku, zabawy z psem na świeżym powietrzu a w przypadku kobiet wyrwanie się na zakupy. Bardzo dobrze, jeżeli namówimy rodzeństwo i rodziców do wspólnego spędzania wolnego czasu. Jeżeli ktoś jest domatorem, też może w domu robić mnóstwo ciekawych rzeczy między innymi: obejrzeć jakiś program, dzięki, któremu może się dużo dowiedzieć, zrobić maseczkę i zadbać o swój wygląd, poczytać książkę, posprzątać zakamarki w domu, porozmawiać przez telefon czy też inne rodzaje komunikacyjne.

W takie wspólne nudzenie się można zaangażować całą rodzinę, grając w różne gry planszowe lub karty. Umożliwia to zaciśnięcie rodzinnych więzi. Wolny czas mądrze wypełniony odpowiednimi zajęciami ma zasadnicze i pozytywne znaczenie dla rozwoju osobowości człowieka. Zbyt długie korzystanie z komputera i telewizji źle wpływa na naszą psychikę i wyobraźnię, bo zamiast coraz bardziej się rozwijać to tkwimy w bzdurach, które zaprzątają nasz umysł.

Czytając dużo książek, wzbogacamy nasz język i słownictwo,  więc warto z nudów chwycić książkę do rąk i poczytać. Jeżeli jest o czymś o czym lubimy czytać bardzo szybko nas wciągnie i nawet się nie zorientujemy kiedy minął czas. Czy warto marudzić rodzicom, że nam się nudzi? Otóż nie, jesteśmy jeszcze bardzo młodzi, więc dlaczego miałoby nam się nudzić skoro jest mnóstwo zajęć, które bez problemów możemy wykonywać.  Nie warto siedzieć w domu przy komputerze!!!

Kamila Piętka

uczennica klasy IIIc

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Dyrektor Gimnazjum:
Roman Czechowski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sekretariat szkoły:
Krystyna Stadnik
tel.: 77 412 68 28;
fax: 77 412 05 62
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy sekretariatu:
poniedziałek - piątek
w godz. 7:00 - 15:00

Konto Rady Rodziców:
Bank Spółdzielczy w Oławie
61 9585 0007 0010 0050 0890 0001

Strona główna Biuletynu Informacji
Publicznej